Учан

Матеріал з Енциклопедія Драматики
Перейти до: навігація, пошук
Пестощі.jpg

Боже бережи орально-генітальні, орально-анальні пестощі.
Якщо ви ветеран НЕК, не варто читати цю статтю.

Учан
Учан
Лоґо Учану.png
Пора 17.11.2009 - -
Тип Іміджборд
Рушій Вакаба
Адмінство Yason dinAlt
Культура Українська
uchan.to
учан.com
uchan.org.ua
« Саме тут ти зможеш бути посланим нахуй за написання будь-якого слова через Г замість Ґ (навіть якщо там МАЄ бути Г). Саме тут ти зможеш бути посланим нахуй, просто зайшовши в борду. Саме тут ти зможеш бути просто посланим нахуй, навіть не заходячи в борду, поза очі.  »

— Цитата з писань одного дупобола. Дуже показова.

Учан (також - транслітерація англійською "Uchan", Український Канал, Ukrainian Channel) — перший україномовний і найбільший український анонімний іміджборд, заснований у листопаді 2009 року. Складається із різноманітного раку: збоченців, уйобків, нероб, ВВВ-шників, психокрахнутих, півторашок, пари ґраматичних нацистів та іншої як би інтернет-інтелігенції (все за сумісництвом, загалом там 3,5 особи). Попри це, Учан є одним з найбільших осередків безосібної української інтернет-субкультури й хактивізму, джерело багатьох аж півтора українського мема. Пруфів не буде.

Зміст

[ред.] Дошки

« Я настільки соціально непристосований, що сиджу на Учані.  »

[2]

Основна стаття: Дошки Учану‎
Дивіться також: Дошки іміджбордів
Теплий, ламповий учаноспам
Наразі має 23 дошки найбільш популярні з яких: "Бардак" (83% повідомлень), "Українізація, Політика"(3,35%), "International"(2,3%), "Аніме та манґа" (1,9%) та "Література, Освіта, Наука"(1,5%). Також для естетів створено ІРС-чат та дві тестові дошці: експерементальна з можливістю голосувати за пости, та "Прірва" - наданонімна(у всіх одне ІР) дошка, де зникають пости. Поряд з міжнародними розділами Краутчану, Форчану та Карачану, існує свій, де часті гості поляки та у зв'язку з популярністю української мапи іміджборд у світі, представники найбільших іміджбордових спільнот світу. Текстова дошка Учану свого часу була першою в Україні.

Нові дошки не створюються, через що Ясона в пеклі чорти гратимуть.

[ред.] Кул сторі

Символ Учану 1.png
Епічніше кул сторі не знайдете
Ніж повість про учанські інтернети.
Інфа 100%.

[ред.] 0: Передумови появи

76878.JPG

Історія, як не дивно, почалася на стародавніх Українських Демотиваторах. До створення Учану, Україна де факто мала свій іміджборд - УАчан, але він був московитодіалектним, що вже за цим фактом його важко назвати тру-українським. Окрім цього він не відрізнявся від культури московитських іміджбордів (на москвинському Луркморьї знаходиться в статті "вітчизняні", Учан же в статті "закордонні"). Тому Учан є першим і відносно активним українським іміджбордом на цій планеті. Підсумовуючи, хочеться сказати, що основними причинами щодо, власне, створення дошки була потреба організувати безосібне спілкування для українців. Була колись дошка W13, але там було за рік від сили 100 повідомлень, що ніяк не весело.

[ред.] І: Затишшя перед бурею

To svn.jpg

Від створення 17.11.2009 і до квітня 2010 на борді не було майже нічого (за свідченням найбільш упоротих олдфаґів) і Інтеренет-Дух витав над пустелею. Якщо почитати тодішні обговорення по діагоналі, то помітно три головні ообливості:

 1. Ясон злісно неймфажив.
 2. Ясон ганяв москалів.
 3. Ясон писав значну частину повідомлень.

Стаття на Луркоморьї про Учан у більшій своїй частині була незадовго після кінця цього періоду затишшя, 20 квітня, і як наслідок там зосереджена більшість контенту того часу.

[ред.] ІІ: Гони раків

Перший випуск учанівських недофорсених мемів. RAR у середині.
Ближче до квітня 2010, рак, який до того часу вже достатньо розмножився і процвітав, влаштував гони, немов ті коні на іподромі. У цей час народилися або врешті-решт отримали поширення такі меми як двоїна, Іво Бобул, буряк та "це важко осягнути, втім і не треба". Переважну більшість періоду учанівці просто ракували без жодної потайної думки, без жодної мети і причини. Здавалось, навіщо?
Герб Війська Безосібного Учанівського.
Основна стаття: Війна на Навінках
Дивіться також: Навінкі

Але все це як не дивно з'явилося, коли було виявлено одну з білоруських недоборд - Навінкі. Взагалі, це дуже цікаво, але національні білоруські борди з'явилися в середньому раніше ніж українські. І це при очевидній відсутності національних білорусів в інтернеті. Навінкі саме й була однією з таких - білоруською бордою з 1-2 білорусами, яких ніхто не помічав через набагато більшу кількість приблудних ляхів та москалів. Але лише коли туди у другій половині травня прийшли українці, почалося найцікавіше. Річ у тім, що новосформований учанівський легіон складався з відбірних патріотів-бандерофілів і був повен запалу, який лише чекав можливості себе проявити у срачах і вайпі. Навінкі своєю чергою і стали бойовим хрещенням. Але тоді ще ніхто не знав, що саме ця нікчемна ізраільсько-білоруська борда на одну дошку почне ланцюгову реакцію, яка визначить усе майбутнє українських інтернетів.

Набіг на Навінки, хоч і був більш ніж убогою демонстрацією блиску та злиденності місцевого раку, та все ж показав чим стала борда для українців, і чим став для них же власне Учан: ми бачили перші збірки контенту (друга назва Учанопаку 1 - "На-Навінкі-пак"), перші срачі. Тролінґ москалів і срачі з ними були трохи раніше, і тому трактувалися як буденне явище, а от стосунки з поляками чи білорусами були в новинку.

[ред.] ІІІ: Вікіпідоропроблеми

Основна стаття: Конфлікт Учану-Меморії
Дивіться також: Файна Меморія
1275390536125.jpg
На початку, тоді ще повні нуби у інтернет-культурі, безосібні з Учану вирішили влаштувати навалу на Меморію. Як вже можна було здогадатися з натяків у попередньому розділі, причиною такого дикого[1] і невідомого для українців бажання був набіг на Навінкі. Відповідно першою ж дією, яка позначала якісно новий етап у житті спермочану, було створення на Меморії статті про іміджборд "Навінкі". А відбулося це 31 травня 2010 року від Різдва Христового о 6:11 вечірнього часу Деймосом[2]. Звичайно ж стаття була щоякнайшвидше викладена на Учан для загального ознайомлення. Слідом за Деймосом до активізації діяльності зі свого аккаунту приступив Курка Аалямб. До слова цікаво буде зазначити, що десь у квітні Курка вже намагався принести на Меморію учанівській меми, створивши шаблон "Це важко осягнути, втім і не треба" і включивши туди явища української дійсності, що викликають не інакше ніж розрив шаблону. Але тоді поривів зеленого графомана не оцінили і ніхто нічого не зробив. Нагадаємо, що Меморія до знаменної дати вечора 31.05.10 застоялась у стані перманентного вмирання, в який впала вже незадовго після створення ще на початку 2009 року.

Відверто кажучи отак одразу, прихід Курки не завершився нічим хорошим. Ма знайомство з адміністраторами, один з яких програміст і творець УкрБашу, а інший ведучий і фрілансер, Деймос отримав добро на превалювання від самого початку. Але учанівці, активно в особі Курки і пасивно в особі всіх інших, не підозрювали що у нього все схоплено збирались поступатися,
Випуск 1.jpg
і таки так, вирішили принести промінь життя на Меморію і зі свого іміджбордного боку. Така невизначеність тривала з десяток днів, доки не сталося саме тієї епічної Драми в ході якої виявилося, що Деймосові радше ближче гегемонія на Меморії ніж анонімна воля Учану. Так і підсумували, що з Меморії віднині мало що корисного витягнеш, вона швидше свідчитиме проти самого спермучану разом з усіма хто там працює. А хто хоче працювати проти себе? Отже, полишили Деймоса у відносній самотині. До того часу там з'явився ще один учасник з Учану - Zero, троль і незайманець, який встиг наїстися до виходу з Меморії. Саме на початку останнього десятка днів сонячного червня, почали виношуватись плани про створення своєї мемопедії. Остання активність щодо Меморії після ще однієї знаменної дати, 25 червня, була присвячена написаній Куркою на прохання учанівців статті "Москальський діалект", яка нарешті дала можливість українцям відчути що і наша сторона може гідно протистояти у москалечрачі, і її вилученню з руки Деймоса, у зв'язку з його комплексом Вахтера.
Всіразом, складений в час другого періоду.
Основна стаття: Вісник Учану

Тим часом саме 25 червня важливе для нас своєю віковічною епічністю. Саме у цей день окрім написання статті про Москальський діалект, по-перше було започатковано випуск Вісника Учану, а по-друге створення учнівського олтугезера. Вісник Учану, бувши початим одним з нечисленних учанівських анімешників (він до речі пізніше витворить основу аніме-порталу Драматики), як щоденні пости щоб не забути події тих часів, пізніше дасть можливість не одному графоману проявити свої таланти. Перший олтугезер Учану, одночасно і перший український, був однією з найбільших речей, яким у той час приділялася увага і здається навіть назбирав кількасот постів на тодішньому Учані. Та на олтугезері невідомо з якої причини було вміщено багато чого, що безпосередньо Учану не стосувалося. Може від волі великого рандому, а може для того аби предметів було більше. Олтугезер був безсумніву доленосною подією щодо відсумків історії Учану, але наслідки дій проваджених його автором з підсумків, які зробив для себе він, Учану і учанівцям доведеться відгрібати ще довго і в далеких від цієї дати порах. Тим часом десь з початку липня був ще набіг на Словник, який почався можка сказати цим записом, а згас аж восени.

Основна стаття: Драматика
Основна стаття: Нічан
1301980780915.png
Тим часом повернемось до вікіпідоропроблем і перемістимось уже в кінець липня. 17 числа була створена Драматика. Вона, дитя любові і ненависть справжньої душі українського людства, виявилась настільки драматична що вже за кілька днів Деймос запиляв на Меморії суцільно інвективну статтю. У цей час на спермочані всі дуже раділи появі незалежного засобу інформації. Про розвиток же Драматики від цього часу і далі читайте у статті про Драматику. Тут ще скажемо хіба що, що первинно Драматика розвивалась за рахунок перенесення статей з Меморії, і лише після того як це було завершено, почала свій шлях як незалежний ресурс. Незабаром після створення Драматики, меморійці, втративши грунт для розвитку, розуміли в душі що помилилися (бо для чого ще існують луркмори, як не для інтернет-спільнот, якими б несуттєвими і малими вони не були), все-таки вирішили йти до кінця і створили свого іміджборда як конкуренцію Учану. Драматиці відверто пощастило що були вже натреновані на Меморії Курка і Зеро які й витягли її в люди з тридцятка стартових статей, а от Нічану пощастило не так, бо для того щоб ще й спілкуватися меморійським енциклопедієписцям треба було витрачати більше енергії, ніж для того щоб учанівським бітардам ще й писати. Від остаточного роз'єднання двох коцептуальних пар ресурсів, поступово згас і запал конфлікту і до вересня Учан вже зайнявся більш корисними справами. Тим паче, що від вікіпідоропроблем всі вже втомилися.

[ред.] IV: Стабілі́зм та добробу́т

Великий і могутній Учан

Відносно спокійний період в історії Учану, почався з кінця серпня[3]. Такий спокійний, що й писати майже немає чого. З остаточним розмежуванням "сфер впливу", вікіфаґи нарешті полишили внутріші межі Учану в спокої, і він мав довгоочікувану можливість віддатися винятково власному саморозвитку. Однак можливість такого майже смертного спокою відносно зовнішніх впливів надавав саме інтенсивний розвиток Драматики (28.08 там було вже 150 статей, до грудня - 200 а до середини січня - 350) - тобто це ставило її і Учан разом з нею поза конкуренцією і довбойоби не заходили зі своїм спамом. До речі про спам, ззовні Учану його в ці часи таки було багато. Деймос інтенсифікував рекламу своїх ресурсів у решті Укрмережі, на що учанівці відповіли власною. Аж до нового року ми як козли билися над прірвою, доки не стало зрозуміло що Нічан пройобано, Меморію пройобано, а Учан і Драматика приречені процвітати - причина тому банальна наявність драми і лулзів завдяки трушній свободі спілкування, і жодної магії.

Через те що цікавого з драми всередині Учану було по-суті нічого, активізувались різні дрібні форсери доробки яких були видимі в період форсу плюс-мінус день два після його закінчення. В цілому ж найбільш помітне що Учан звідти витяг на потім це пічкур пов'язаний та вадіколулзи (самий кінець серпня-початок вересня). Спільними силами було створено статтю на Вікіпедї, але її видалили. Розвивалась інша українська бордосфера що не Учан, але про це в загальній історії. 17 грудня вийшов 8-ий номер Вісника, наповнений більшою кількістю інфи ніж усі попередні вісники. Дана спроба підняти Вісник подавала надії, але всім виявилося начхати, на тім і розійшлись.

[ред.] V: Конфозмова

1290005350891.gif
Олдфаґи стверджують, що цей період характерний занудством Усіка (здебільшого на Драматиці, оскільки як він сам стверджує, на Учані не бував, з чим у свою чергу можна посперечатися, втім нехай) і Недойоба. Але судячи з зібраних даних, тоді було не так вже й нудно. По-перше, конфа таки існувала і походила мабуть з цих недалеких до початку періоду часів. Хто там був - невідомо, можна здогадуватись за вказаними в треді скайпами. Що було в конфі - питання відкрите, судити про це можна хіба з наслідків кількох дій від її імені, які анон, за звичкою, зберіг у своїй пам'яті. Перша з них - за свідченням у конфу непосвячних - численні форси, які остаточно заполонили Учан. За словами очевидців, впродовж всього періоду не важко було помітити як якась дрібничка (особливо це помітно у наступному періоді на прикладі жуків-оленів, фуршетів...), яка не мала жодної іскри в собі і була взагалі невідомо до чого на борді, миттєво розтягувалась на безідейні жаби і багаторазово без особливого змісту юзалась в тредах. Це наштовхувало незалучених на думки.

Направду кажучи, біда була не так у тому що конфа просто інсувала, як у тому, що певна частина справ віднині вирішувалася поза бордою купкою псевдоеліти. Подібні речі завжди впливали на борди негативним чином, у яких би формах вони не існували. В другій половині січня, залучені до конфи полізли з цими форсами на Драматику писати про них. Нехтуючи тим що якщо нові меми й мали потенціал, то ще його не реалізували, писалося ні про що і статті були більше збірками учорашніх паст, аніж якимось аналізом своїх предметів.
Обирай будь-яку!
Тоді Курка ризикнув їх видалити і запилив голосування-тред (в результаті переміщення Учану, початковий рахунок було стерто, на чию користь мабуть ніхто не згадає). Хоч згодом конфлікт і було вичерпано поверненням статей і пасивним прийняттям цього Куркою, особливо активні дупи когось із конфосібних не витримали і відбулося те що визначило другий лейтмотив цього періоду - деанон Курки. Принаймні на думку деяких інсайдерів це був деанон, про що вони не барились сповіщати Учан наступні півтори роки. Як вдалося дізнатись з перевірених джерел, певний час існував наразі видалений (або ні, знайти однак не вдалося) пост про те, що Усіку (який тим часом засирав Куркою Драматику) інфа про те хто є Курка була скинута поштою. У кожному разі, Курка, не витримавши такої кількості маячні і раку, пішов геть з Учану і Драматики аж до наступної осені. Але всім було похуй і життя тривало.

Про якісь епічні події, окрім розжовування теми Курки, у першій половині весни, невідомо. Однак, уже до кінця квітня Учан здається відволікся (втім дехто бачив курку і біля початку літа, чи взагалі кожного дня) від цього і перейшов на інші теми. Окремо варто виділити цьогочасну спробу запили сходини в Радехові (напевно жартівливу, бо сходочки для Учану це щось фантастичне), яка поступово переросла у те, що безоси почали клеїти дівчат з того недоміста.
Робота четвертого фотошоп-кума до 500-статів'я Драматики
« а ти хто такий??????і нашо тобі знайомитися зі мною якщо я живу в Радехові а ти у Києві?

я задумався...

 »

— Один з ловеласів

Уже у травні, на Учані по-перше, відсвяткували 500 статей, які до того часу зібралися на Драматиці, а по-друге відбувся легендарний перепис фотошоп-кумів. Відбувся він випадково, на Учані їх виявилося 4 чоловіки. У процесі перепису, фотошопосібні роззнайомилися і знову абсорбувалися в легіон, аби творити далі.

Роботи перших чотирьох фотошопкумів


Наближалося, літо, усі як завжди замість того, аби поїхати на море, лишилися на борді, і на Учан чекали найепічніші події (у нас так заведено, що не літо, те епік, а причина усьому одна). На початку червня відбувся перший Великий Перепис Учану (у 2012-ому він був повторений, про що пізніше), який відзначався тим, що ОП з самого початку запланував збирати статистику і склав свій звіт (Портрет Українського безосібного 2011) у окремому треді.

« На борді виявлено 29 безосібців, серед яких 17 осіб (~58,62%) у тій чи іншій мірі неймфаги.  »

— З висновків

Діаграми-висновки з перепису


Зізнання...
У цей же час, РАПТОВО на Учан завітав Деймос і оголосив, що мовляв, оскільки Драматику пройобано (Усік її доконав і покинув десь навесні), він вітає усіх на Меморії, яка відродилася. Меморія того часу й справді пережила останню у своїй історії активізацію. Та активізація була витягнута силами ініціативи кількох головних осіб (серед них Деймос і Усік), і за даними, що збереглися, нагадувала швидше остаточне порання, миття і чищення, що його кожен українець має пройти перед смертю. Звісно ж, ніхто туди не пішов, та й на Драматику всім було начхати наче.

Період завершує феєрична за своїм сенсом і змістом акція учанівського безосібного "Кернес - тупий мудак". Це було не те що 10/10, 100 зі 100-а. Напевно багато людей подивились на Учан по-новому, а ще більше взагалі дізнались про нього. Добрі слова-послання пролунали на весь український інтернет, навіть язьічну його частину - блоги, соціальні мережі тощо. Власне, для Учану це був перший такий досвід. Хоч, здається, як кажуть, той і не головний сайт харківського голови, тому він не повний, але від цього не менш віновий.

Також наприкінці періоду було розроблено портрет українського безосібного, який ви зможете побачити, якщо спуститесь трошки нижче.

[ред.] VI: Новий рівень рівня /b/

ALO, YOBA, TSE TY??
Після найвінрарнішої масової акції всіх часів, на борді мало що змінилося. У першій половині періоду, форсери (чи форсер, байдуже), які звикли до того, що будь-який контент завдяки налагодженій машині має стовідсоткову популярність, остаточно забили на якість того що форсили. Тому форсерська машина дала збій і нові мемчики вже остаточно скотилися в понуре лайно, навіть не претендуючи на щось природно, але просуваючись не гірше раніших. По-черзі серед таких сміщних квадратиків кінця червня можна перерахувати 067, Миколайчука, панство (вочевидь було локалізацією загальноінтернетного мему аристократа з моноклем і циліндром, а тому трохи проіснувало), фуршет, жуки олені, може ще якісь але більше знайти не вдалося.

Форсокартинки


Однак, на фоні цього природного кінця форсів, які напевно тоді вже всіх потомили, було і дещо цікаве. По-перше, анони зіграли у гру з називання слів за останньою літерою попереднього (подібні ігри на Учані досить рідкісні, тому варто відмітити). Потім, повели хіт-парад мемів, де, забиваючи ключові слова до місцевого пошуку, визначили число їх згадувань за весь час існування борди. Врешті-решт отримали таке:

 1. кум 1240
 2. двоїна 798
 3. безосібний 708
 4. РАДЕХІВ 371
 5. Бідло 366
 6. буряк 338
 7. козойоб 317
 8. Вадік 311
 9. пічкур 204

Безперечно, невласні учанівські меми зайняли більш високі позиції. Але про них і сенсу говорити немає.

1310637623186.jpg
Всередині липня, у двері Учану з іміджбордним писанням постукав автор Боживу. Щоправда стаття про дупобіль у нього отримала назву "баттхерт", а тому його висміяли, хоч звісно й пробачили як нуба. На додаток туди запостили один з найепатажніших курчиних творів - про козака Левка, який їпає гусаків (насправді малося на увазі общипування, але всім начхати). Також саме тому буремному липневі Учан зобов'язаний зродженням своєї нічної версії, хоча діла було менше, аніж галасу і макросів.

Нічний Учан

Гак, майбутній адмін Хатача, був одним зі здеанонених.


І все було б нічого, але всередині серпня безосібних Учану спіткав жахливий дупобіль у зв'язку з масовим деаноном, що відбувся завдяки актуальному тоді віджету "Відвідувачі". Було здеанонено дуже багато чоловік, деякі вочевидь видалили сторінки, що підтвердило їх долученість. Десь тоді ж зорганізовані форси, які вже давно віджили своє, остаточно дістали масову авдиторію. Особливо обурили люд дії колишнього автора Учан-олтугезера (прозваного Недойобом), який найімовірніше і був збудником усього цього. Певна частина подій розгорталась і на Драматиці. Після наростання невдоволення, його активність спала і все отримало природний вжиток відповідно до своєї принагідності.


Практика показала, що їх і так достатньо.
Невідомо як до цього, та на осінньому Учані було відносно лампово і спокійно. Головне чим переймалися тепер - необхідність пропіарити Учан серед ньюфаґів. Тому напевно у той час так поширились треди створення реклами Учану, трафаретів з лінками тощо. В кожному разі, ближче до кінця вересня всі ракорозбірки вже наче минули і здавалося, на Учан чекає світле майбутнє.

Картинки-реклама Учану


[ред.] VII: Смерть і розруха

Культурний обмін відбувся успішно

Початок був оптимістичним - у вересні учанівці познайомилися з SkycrpaperCity Forum, простіше, з форумом хмарочосів, відтоді якмйсь час з’являлися треди присвячені піару цього самого форуму, висотній архітектурі, найчастіше січеславській, оскільки це місто теж несамовито піарилося місцевим, та, через останнє, срачі на тему чиє місто суперпупер, а чиє село задрипане.

Прихід додому.jpg

На початку жовтня на Учані сталася одна з найбільш доленосних подій - у одному зі тредів на /b/ почався переклад коміксу Оґлаф, під знаком якого проходив не лише цей, а і наступний період. Поряд із тим, потуги 909-ого, який вже невдовзі очолив перекладацьку ініціативу, і почав суцільний переклад, наздогнавши онґоінґ, стали прикладом для наслідування багатьма комікс-перекладачами Драматики і натхненням для тотальної українізації інших коміксів пізніше.

Голосування
Основна стаття: Безосохейтерство

Але вже наприкінці вересня стало зрозуміло, що учанівці розмріялися про світле майбутнє. На борді РАПТОВО розпочалося абсолютне довбануте хейтерство одного з найпопулярніших мемів борди - українського синоніма анонімуса "безосібного". Раптовість підсилювалася тим, що по-перше, до 24 вересня 2011 року ви як би не хотіли, але не знайдете жодного хейтерства, а після цієї дати - шалену масу різних образливих постів і просто купу лайна, по-друге безосібного до і після початку хейтерсва вживали ледь не усі неймфаґи Учану, не кажучи вже про інших, що так само відкрито луркається. І по-третє звісно ж тим, що Ясон за дивовижним збігом у той же день і час почав у статті про предмет на Драматиці "обговорення", де розписав усе хейтерство наперед. Зокрема, саме в тому обговоренні, вперше пролунали слова про форс... Загалом, усе було подано як дискусія, але з обговорення очевидно, що він не був налаштований щось обговорювати. Собі він уже все вирішив і ця подібність до обговорення і семенство у треді на Учані (де люди спершу взагалі не зрозуміли до чого такий вибух активності навколо того, що вже довгий час без проблем сприймається спільнотою) стало лише певним приводом, аби почати на Учані форс хейтерства.

Тим часом перервімо сумну мову, і звернімо нашу вагу на те, що зі кративу також було створено добірку українських містоболів та коміксів із ними.

А тепер продовжимо. Власне, якби його цікавила чиясь думка, а тим паче думка мас, то він би зупинився вже після двох проведених учанівцями голосувань, які навіть вже після суцільного хейту (не кажучи про те що було б, якби до його початку проводилось аналогічне) показали прихильність людей до мему. На Драматиці ж активність Ясона обмежилася обговоренням, перейменуванням статті "Безосібний" на "Анонімус" та заміною там відповідних слів. Можливо також, що на Учані і було здійнято таку бурю, аби потім, постактум переписати думки людей на Драматиці під нову праву. Але на загальне диво, люди стіною стали за мем.

Законність на борді тепер гарантовано.

У Ясона тим часом виникли сторонні клопоти, пов'язані з його викликом до СБУ, у зв'язку з чим Учан став підрозділом ірпінської міліції і тепер кожен Учанівець рядовий запасу. Водночас, якщо без жартів, то на борді попри хейт, починають таки виникати нові повіви та меми. Одним із них стало набуття теперішньої форми т. з. азарівмівою або мовою гиків. Загалом, азарів звісно лулзовий чувак, але ані слова "ліл", ані "трід" він не говорив, чим дана міва і відрізняється від азараівки решти інтернету, хоча не виняток, що спричинена саме нею. Іншим цікавим мімчиком стало відгалуження того ж безосібного, з яким через хейтерство було купа драми та срачу. Утворилася форма у вигляді суфікса "-осібний", що додавалася до різного. Значення має приблизно те саме, що й "-фаґ", "-йоб", або просто "-кум". Тобто фотошоп-кум та понійоб стали відповідно фотошопосібним та поніосібним. Анон так і лишився безосібним, бо виражених інтересів не мав.

Разом з тим, саме тоді була драма з Сашком. Але на Учані це не набуло такої популярності як на Сосачі.

Вже скоро, коли всі придирання а-ля "слово є неправильним і треба терміново перестати його вживати" були спростовані, а люди просто начхали на приступи дупоболю, почалася нова хвиля, в якій головна ненависть зосередилася на неймфаґу Курці Аалямб. В цілому треба відступити і сказати, що оскільки імовірність того, що це все робив Ясон складає 95%, що доводиться непрямо, оскільки маскуватися він уміє (стиль, і раптове зникнення ледь помітного перманентного Ясона якраз у час початку хейтерства), а Ясон відповідно був на Учані і при створенні слова, і при зростанні його популярності, і нічого не мав проти. Тому лунають деякі здогадки про те, що початок ним безосохейтерства насправді взагалі жодним чином зі власне словом не пов'язаний, а був лише трампліном для логічного переходу до хейтингу Курки. Ця думка має право на існування, тим паче, що перехід до куркотеми, як уже згадано, було здійснено досить швидко. І тепер повертаючись до подій, можна сказати, що цей перехід не був помилкою з точки зору хейтера. Адже досить швидко до хейтерства пристало кілька раніше ображених діями Курки як адміністратора Драматики (чит. попер. розділи). Далі знову було згадано про "Недойоба". Ніхто не знає хто вкинув перший, можливо приводом стало те, що Недойоб колись буцім то люби куркотему (він це був чи не він, але хтось таки це був) і повернувся у нові часи з тим самим списком власної детекції, а можливо це зробив сам хейтер, аби підживити ненависть ображених на Курку та змішати одне зі другим, що і було загалом потрібно. У будь-якому разі, тоді Учан остаточно поринув у маячню і адекватні дискусії було витіснено на 90%. Теми, які зможуть настільки вразити людей, що переборють хейтерство, виникнуть лише на початку наступного року.

Той самий випадок у чаті.
Тим часом навіть на враженому раком чані, люди не втрачали оптимізму та не поспішали залишати борду. Але враховуючи статус борди, здобув популярність учанівський /irc/-чат, де люди ледь не щодня збиралися і продовжували учанівські традиції у теплій компанії Опа-няшки, 909-ого, Цейва та панянки del. Так люди й пережили холодну зиму. На згадування заслуговує випадок, коли замість Опа-няшки під його ніком зайшов якийсь мудак і після зібрання пристойної купи народу, побанив усіх одним махом. Частина народу під тиском також перебігла на Нічан, але отримавши там хейтерство від учанівських куркойобів (або й куркойоба), які перебігли слідом. На НББ щастя теж не було, бо борда сама по собі неповноцінна навіть із можливістю додавати картинки через лінк.
Почастинний сап.

Так чи інак, а нормальні люди не можуть витримати суцільну ненависть довго. І новий рік обіцяв новий світанок та щось гарне у новому році. Але й уже на початку нового року на Учані, немов віщування чогось гарного, з'явився сусідко-тред і його ОП, що розповідав про свої піхвострадництва. Здавалося би, що тут незвичайного, звичайний ЄОТ-треж. Але тред не лише зайшов у бампліміт (що для Учану велике досягнення), а ще й протримався більшість часу на нульовій упродовж року.

Дивіться також: КА:Сусідко-тред

До речі, двічі згаданий неймфаґ 909, який пізніше ще нагадає про себе 13-тим номером вісника та фотошопом емблеми команди Учану, був найбільш активним саме у той період, аватаркофажачи світлинами з серіалу "Misfits" ("Покидьки"), ловлячи ґети та роблячи сапи.

[ред.] VIII: Оле! Оле-оле-оле! Учан чемпіон!

Логотип весняного Кубку Форчану 2012
Основна стаття: Песофутбол

Перед тим, як ми перейдемо до подій Учану цього періоду, для кращого розуміння того, що відбулося, треба зауважити деякі факти. Ніхто звісно цього не помітив, але ще влітку 2011-ого року на Форчані починає формуватися особливий вид бордорозваг - ПЕСофутбол. А навіть ті, хто й помітив, і припустити не могли якою знаковою ця подія стане для Учану і тим паче для Драматики.

Хто досі не в курсі, ПЕСофутбол - це стріми віртуальних змагань у серії ігор PES між командами зібраними з мемів розділу (на Форчані) чи цілої борди (в Рунеті та Укрмережі), що грають між собою безі втручання людей у саму гру, але з коментуванням рівня /б/ від цілком реальних рачків. Правила футболу знають всі, а хто не знає, то осягнути їх можна за 5 хвилин, тому суттєвих перешкод до здобуття популярності розвагою не було, а більш детально читайте у відповідній статті.

Отже, у січні 2012-ого, немов вищими силами посланий, аби розвіяти понуру локальність борди, яка почала формуватися через раніше описаний рак, на Учан завітав такий собі Песокум (також відомий як Шило) із оголошенням про те, що Форчан закликає борди світу готувати команди до міжнародного турніру з ПЕСофутболу. Спойлерячи, треба сказати, що ніде окрім самого Форчану та пост-СНД простору дана ініціатива відгуку не отримала і задумане так і не відбулося.

Оригінал пасти про Кубок Світу

Емблема ФК Учану

У той же час, на Учані цим просто таки запалало все, не знаючи як далі буде, безосібні Учану вирішили погратися у футбол за допомогою PES 12 з перспективою на участь у кубку світу серед борд. Аж до кінця квітня було враження, що куди не плюнь - у 90% потрапиш на Песотред. Почалося все звісно з початку зі створення команди. Процес був дійсно колективним і панство таки назбирало потрібні півтора десятки мемів, форсів та неймфаґів для того, аби зіграти разом з також створеними на цій хвилі командами Сосача та Нульчану. Ті команди вже мали кілька матчів, народу там зрозуміло було більше ніж наш один Песокум, але ніхто від того не плакав і вже 21 січня відбувся перший матч команди Учану із Сосачем.

Поки матчі тривали, організаторський склад поступово інтегрувався. Підібгавши ледачих Сирн (завдяки яким ми мали потім овер 9000 оригінальних афіш) та апачанців (завдяки яким усе й інтегрувалося), перші три команди разом з ними утворили підприємство рівних якому не знали ані українські ані можливо навіть російські інтернети - /б/ лігу. Заглядаючи вперед можна сказати, що завдяки поєднанню сил альтруїстичних активістів, лізі було суджено організувати ще не одне шоу. Тим часом, на Учані ПЕСофутбол отримував дедалі більшу популярність вже як гра і поставив рекорд у 5 тематичних тредів, що дійшли до бампліміту у 500 постів - для Учану це вище неба, як співає один фізик. Ось усі 5 ПЕСотретів у хронологічному порядку: 1, 2, 3, 4, 5.

Десь так до травня вся магія почала зникати і причиною було те, що все банально приїлося. Перші матчі здавалися суцільним епіком, тим паче вони були українською. Але потім все стало російською, а масовість звела епік у фейл і до червня вже взагалі всім стало похуй. Хоча б-ліга тільки набирала обертів, але на Учані це вже мало кого цікавило. Тільки перемогу Нульчану і матчі з Форчаном люди ще дивились.

Вісник Учану 13.jpg

А поки всі чаділи за перемогами команди Учану, відбулося ще кілька цікавих подій. По-перше, якийсь тонкий троль від імені Ясона, адміна борди, оголосив, що коли у /b/ набереться 100k постів, він видалить Учан. Причому зробив це так правдоподібно, що повелися навіть ті, хто впізнає Ясона на раз. Звісно ж, Ясон безі пруфів - такий Ясон. А тому коли Учан таки отримав (а точніше не отримав, що взагалі соромно) 100к, то не сталося нічого. На тій же хвилі відродження, 909-им був випущений 13-ий номер Вісника Учану, який, по-перше, показав усім де раки зимують (крутіше оформленого Вісника не було і нема), а по-друге, саме він пізніше надихнув Курку витворити проект Книги Драматики з усіма наслідками для Драматики та Учану.

Таким собі слабким продовженням куркохейту із остаточного відчаю було аватаркофажство Недойобом макросами зі стрічки 1952 року "Максимка". Почалося це все, коли власне хтось показав йому ту стрічку, закінчилося так само раптово, вочевидь, коли йому набридло. Макроси тим не менш, не бувши безпосередньо сконцентрованими на Курці, є доволі прикольними та юзабельними.

Більше


Єдиний неканонічний варіант

Якось спробували запиляти елаймент Учану, але фотошоп-куми щось заслоупочили, тому обмежилося кількома пропозиціями і одним не всіма визнаним варінтом. Взагалі це схоже якесь прокляття учанівців - часто з’являються оригінальні ідеї, але до їх перетворення у життя справи доходять дуже рідко і не так як очікувалося. Із подальших творчих потуг варто згадати хіба що спробу поробити якісь макроси на основі картин класичного європейського мистецтва та активізацію перекладача та анімешника Айдера (він же Айдаяку, а потім і Айда-сама), завдяки якому ми наприклад маємо українською антологію коротких історій за Мадокою та купу інших пародій.

У квітні був проведений вже другий великий перепис Учану, який, як і всі переписи, трохи підняв відвідуваність борди та довів що Учан складається більше ніж зі традиційних 3,5 анонів. Ніяких статстик, однак, з цього не вийшло. Також на початку травня, Ясону було запропоновано взяти на озброєння нові банери, креативи до яких йому запропонували у доволі великій кількості. Втім, ідею так і не було реалізовано, Ясон в той час продовжував покидувати борду, хоч ЦП і видалялося, за відсутності інших модераторів.

Більше

[ред.] IX: Вихід... і повернення

З сер. травня 2012 по кін.серпень 2012

Після футболу всі поступово упоролися хатачем на певний час аж доки Гак не йобнувся. Це відбулося десь у кінці серпня. Відтоді пішов розкол між тими, кому сподобалась нова борда і тими, хто від неї блювався. Розкол цей не був дуже глибоким - всеж такі більшість сиділо на двох бордах і їм було до сраки, та й свої же за духом які не як, але це не завадило учанівцям набігти на Хатач і заракувати його. Відтоді там і вимкнули рак-систему.

[ред.] X: Срач епохи

З кін.серпня 2012 - сер груд 2012

Суть Учану

Бебік - і цим все сказано. Навколо цього графомана-постмодерніста та його переробленого віршику розгорнулася нехуйова драма, підробніше про яку читайте у відповідній статті

Основна стаття: Артем Бебик

[ред.] XI:

З сер груд 2012 - поч березня 2013

Поні, поні усюди. Поніосібні були й раніше, але до цього не засирали так борду картинками рожевих конячок. Втім завдяки лялькоскріптовій можливості приховувати пости, ненависті було на диво мало. Якби б ще кацапотреди теж так ігнорили (пара прецедентів щоправда було, так що є надія на прогрес)

[ред.] XII: Весна прийшла

Весна-літо 2013

Березень ознаменувався активацією політичного життя, через відкритя філіалів (айн, звайн, драйн) політачу, у зв’язку з негараздами на сосачі. Повторний розквіт курко- і безосохейту, що б було б дуже весело, якби не встигло заїбати. Через ці веселощі, було практично неможливе нормальне спілкування, бо хейтер вбачав Курку у ледь не кожному пості та прибігав вилити відро помиїв, а будь-яка назва анона генерувала цілий потік цього натурпродукту. Срачі ці, як завжди, перекинулися й до драматики, у якій тим часом чаділи по хардкору навколо підзабутого вже Радехова, а понійоби уперто захищали від будь-якої критики свою статтю, але це тут нецікаво.

Основна стаття: Недойоб

[ред.] XIII: Селевий потік дупоболю та анальна барикада

Кінець 2013 - 2015

Тут доблесть межує із обісраністю
Коли в нашій країні розпочалися веселі речі типу скинення Яника, анексій та війни, на Учані ніхто особливо не заморочувався, бо в сраці все це мали. А ось брати наші менші кацапчуки регулярно відзначалися напалмом у власній дупі. Були як і школярські набіги із вайпом гомо-бандерою, так і окремі пацієнти, які приходили "просто розібратися в ситуації". І взагалі, цей період пройшов під зіркою вайпу. Вайпали кацапчуки, вайпали поляки, вайпали понійоби, і навіть якісь бразильці. Лайно і дупобіль лилося рікою, аж поки Ясоненко не збудував анальну барикаду, відгородишись від Тору, проксів та іноземних ойпі. Настав спокій та затишок. Але, не тут то було.

Такі собі опозиціонери з мінієтстерства провели референдум та під шумок Криму у березні 2014-го створили борду за прикладом харкача із сміщнини картинками та раковими Веб-Мками. І гордо назвали все то Січ. Звісно, що любові в Учані вони не отримали. Почалися веселощі. За свідченнями учанівців, щоб хоч якось набити собі аудиторію, Віталій-Вкудахті разом із своїми посіпаками почали бігати по Учану та срати в кожному тріді "УЧАН ЛАЙНО!!!! Я ЗЙОБУЮ НА СІЧ!!!". Спочатку всім було похій, але потім почало пригорати. Було навіть декілька контр-атак із вайпом Січі. Але сосічери не вгамовувалися і срали далі. Це був так званий перший етап Січі - зародження. За ним слідував коротенький розквіт, бо січери набрали свою аудиторію та справді зїбали з Учану. А закінчилося все передбачувано - (спойлер: собачою смертю. Звістка ніби радісна, але насправді не дуже, бо орди цих курок та півнів знову ринули на Учан, щоб поплакатися за важке життя без курника та про поганий Учан. Ну чим не москалі - їм тут хуйово, але вони не хочуть зйобувати звідси, вони хочуть срати тут. Але з часом їм все це набридло і вони зрештою майже повністю звільнили від себе Учан.)

Основна стаття: Січ
Футболо трід

Досить про Січ. Варто розповісти чим жив Учан в цьому суцільному клайдескопі дупоболю та лайна. В цей період неабияк активізувалися любителі всесвіту Warhammer 40000 у розділі /lit/ і навіть в 2016 переклали українською кілька оповідань. Мешканці /pr/ після кількох успішних іт трідів-дайджестів хотіли навіть журнал власний видавати. Й перший випуск таки явився світу своєю оригінальною обкладинкою, але популярності не отримав і було вирішено згорнути всю цю діяльність. Було спроба запиляти власну гру. /war/ став притулком для середньої тяжкості срачів щодо війни на Донбасі, Криму та всепоглинаючої зради. В /b/ почали з'являтися футболо тріди, де активно обговорювали футбольчик, причому головною темою є саме вітчизняний лайнобол. Було декілька успішних Діспатчо-трідів, що спричинило подальшу параною відносно всіх опів цікавих трідів. Були поні, багато понів. Окремим трідом засяяв трід трідшотів. Учан навіть розродився в 2016-му новим мегамемом. Справжнім, оригінальним, українським Сракатим Котом.

Ігор Вінський попереджає

Цікаво-треди 2013-2016:

[ред.] Значення сайту

Учанівський анон[4]
Сайт було створено через 6 років після американського Фочану (2003) і через три роки після російського Двачу (2006), із значним запізненням в українців все ж є можливість долучитися до популярної в світі культури безосібного спілкування. Безосібність спілкування дозволяє [5] розглядати питання, які зазвичай є неприйнятними: сексуальні проблеми [6], гомосексуалізм [7], міжетнічні конфлікти, проблеми ґендерної рівності [8] та інші.

(Вмикається енергійна рекламна музика) Учан є відомим [9] на іміджбордах інших країн і відкритим для відвідувачів з усього світу, що сприяє популяризації України в світі і налагодженню безпосередніх і неформальних культурних зв'язків. Мова спілкування - українська чи біроруська, але нормальним, хоча і небажаним, є використання запозичень мемів і термінів іншомовного походження, часто це супроводжується суперечками між прихильниками різних правописів, але в результаті в українську мову користувачів іміджборду входять нові до цього неіснуючі слова та терміни (незавжди прямо запозичені, а і введені як альтернатива суперечним), які з часом можуть виходити за межі іміджборду і збагачувати українську мову загалом.

Учан, як приклад продуктивного спілкування в інтернеті є перспективним та потенційно-сильним суб'єктом мережі, а дружні відносини з такими мережевими місцями, як Українські Демотиватори, Карачан, Бєлчан, роблять його не лише місцем для спілкування, а і певного сенсу представництвом українства в інтернеті. (Рекламна музика вимкнена)

7689679867.jpg
Критика Учану стосується не так технічної сторони, яка є на високому рівні (активно запозичуються здобутки й рішення інших сайтів, а деякі можливості Учану взагалі відсутні на інших іміджбордах світу), а саме з погляду на особливості спілкування. Найчастіший об'єкт критики - це негативне відношення іміджборду до російського імперіалізму, тобто "москалів". Найбільша кількість суперечок і обговорень з цього приводу виникала на початку існування дошки, але в той же час помітна тенденція до постійного спадання їх частоти. Сутність цього полягає мабуть, у тому, що ні з яким народом, навіть білоруським чи польським, українці не мали і не мають такого широкого спектру напружених відносин, як з московитським.

Наявні й інші версії щодо значимості™.

[ред.] Ненависть та дупобіль

Укрмережа одного дня дозріла до організації даних у вигляді мережевої енциклопедії. Але та форма організації мережевої енциклопедії, яку запропонували меморійці увійшла в суперечність з тією формою, що потребував час і наявні мережеві спільноти. Ще й Деймос хотів поміняти усіх під себе. Протиріччя вирішилося у вигляді створення Драматики, яка забезпечила всій укрмережі відповідну потребам форму організації. Тому є особлива думка, яка доставляє море лулзів, ласкаво просимо: Учан/Ненависть_та_дупобіль

[ред.] Вікіпедія

1331675020378.png
З метою поширення відомостей про вітчизняні варіанти Фочану та ЕД, у вікіпедії були створені статті відповідно про Учан та Драматику. Проіснували вони якийсь час та були випиляні, тому що значущість сайту не вказана™. Видно, яким би значимим Учан не був, а до статті у Вікіпедії дотягував/недотягував зі змінним успіхом впродовж кількох років, і врешті-решт недотягнув.

Спершу було створено статтю на укровікі, але у зв`язку з довбойобами і тим що в Учані всім похуй, її випиляли кь єбеням. Та відновлення було лише питанням часу. І статті таки було відновлено, але прийняли нові правила і видалили остаточно.

На даний момент Учан в гуглі шукається нормально, але раніше якщо ввести у вікіпошуку "Учан", то відкривалася стаття про китайське місто Ухань. Але то коли сліпий анон міг промазати по клавіатурі. А пошук Драматики виводив до опису англомовної лурки, наразі все працює як треба.

Пробна вікі-стаття лишилась у засіках Драматики:Учан/Вікіпедія (заготовка)

[ред.] Ще одна версія

Якщо бути до кінця чесним, усім начхати.

[ред.] Банери

Основна стаття: КА:Банери Учану

Отже, 25 червня Ясон, задививши[10] на Краутчан вирішив доповнити свій іміджборд банерами - зображеннями 300х100рх, на який:

 1. Завжди є напис "Uchan.org.ua"
 2. Є щось, що пов'язане з Учаном
1281708979000.jpg
1281624184767.jpg
Одна дрібничка: з тих банерів, які Ясон повісив спершу, частина розповідає зовсім не про учанівські меми, що не дивно, оскільки про меми мови і не було. Наприклад, замість вельми популярного мему "Це важко осягнути, втім і не треба" Ясон написав "Це важко зрозуміти...". Ще невідомо чому він зробив банер з форчанівсько-двачевським мемом про Black Overlord'а. Сам він коментує це так:
« Епічним довбойобам, на жаль, важко зрозуміти, що загальноіміджбордні меми та символи мають безпосереднє відношення до Учану, хоча б тому, що Учан активно робить вигляд, що він іміджборд, також він відкритий для всієї хуйні світу (плюс перетравлення її зрозуміло). Це все важко, як зрозуміти так і осягнути, втім в'їби гівна.  »

На останок він попрохав безосібних також намалювати свої банери, що породило багато хуйні красивих малюнків з пейнта. Подробиці у контент-архіві учанівських банерів, у окремому розділі.

Перші 12 банерів


[ред.] Вордфільтри

Наразі безосібний виявив і задокументував такі словопросіювачі:

Активні
Зараз немає.
Історичні

[ред.] Примітки

 1. Перша українська бордова спільнота вперше освоювала першу українську енциклопедію інтернет-фольклору, ми мали потрійну першість лол
 2. якого вході подальших розбирань за деякі риси його буремної юнацької натури прозвали не інакше ніж Довбойоб, з великої літери
 3. [1]
 4. Показово, що за основу взято зображення московинського анона, до якого прифотошоплено оселедця й вишиванку.
 5. Малолітнім уйобкам матюкатися йобаним матюком у різні боки, при цьому не боячись, що тебе застукає матуся з пиздюлями.
 6. Зводяться до Учану-Су сліз про те, яка тян УРЖ не дала якому малолітньому уїблану.
 7. Це коли кун-куна в пердачелло
 8. Нахуй таку рівність!
 9. От лише йобаний Гугль після одного посилання на борду дає вісім сторінок посилань на Кримський водоспад Учан-Су, така от йобана хуйня.
 10. Що,бля?
 11. Так, учанівські безосібні занадто багато говорять про Марс, марсіан та їхнього мера.
 12. Правда бодай те, що предмет дискусії має космічне ВВВ.
 13. Також діяв на Драматиці.
 14. Дупобіль такий дупобіль.
Учан віднині і навіки є територією українських іміджбордів.
1318145978986.png

Xatach 209e25c601.jpg

Лоґо Учану.pngУчан · Xatach.pngХатач · Нічан - Лоґо.pngНічан · Не бачу Бобулів.pngНе бачу Бобулів · W13logo.jpgW13 · 222.pngСіч · Kropuvach.pngКропивач · Hyperchan.jpgГіперчан


Історія вітчизняних іміджборд · Вісник Учану · Драматика · Б-ліґа · Що? Де? Коли?
1320416178843.jpg

1347721444977.png
Шабля.jpg

Самопали набивайте! Гострих шабель добувайте!
Хтось пропонує вилучити цю статтю з Драматики з такої причини: {{{1}}}
Обговорення подальшої долі статті проводиться на відповідній сторінці.

Особисті інструменти
Іншими мовами